KARNAWAŁOWA ZABAWA W SŁOWIAŃSKIM STYLU JUŻ PO RAZ 7 W SOKOŁOWSKU. POŁĄCZONE SIŁY LEŚNEGO ŹRÓDŁA I DOMU ŚW. ELŻBIETY ZAPRASZAJĄ ! W TYM ROKU ZABAWA Z ŻYWĄ MUZYKĄ I KUCHNIĄ KRESOWĄ : SZCZEGÓŁY NA PLAKACIE !

Maslenica to tradycyjne święto dla państw słowiańskich i rosyjskojęzycznych. Obchody tego święta zazwyczaj przypadają w lutym, trwają tydzień i kończą karnawał. Ten okres poprzedza post i jest pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Głównymi potrawami serwowanymi podczas zabawy są bliny – złote placuszki z dodatkiem mąki gryczanej, które symbolizują słońce i nadchodzące wiosenne ciepło. Ponadto w trakcie zabawy pali się kukłę symbolizującą Zimę, bawiąc się i tańcząc przy muzyce.

maslenica20...
maslenica2016 maslenica2016
 

06 lutego 2016 zabawa karnawałowa „Maslenica” odbędzie się już po raz 7 w Sokołowsku od lat historycznie związanym z kulturą i tradycją krajów prawosławnych (cerkiew w Sokołowsku ma już 115 lat). Tegoroczną imprezę przygotują wspólnie Restauracja „Leśne Źródło” i Dom św. Elżbiety przy cerkwi w Sokołowsku.


Drodzy Przyjaciele! Drodzy wielbiciele kresowej kuchni i muzyki słowiańskiej!
Zapraszamy do świętowania tradycyjnego karnawału – Maslenicy – „Масленица” w Sokołowsku. „Sokołowska Maslenica” odbędzie się już po raz SIÓDMY i co roku gromadzi coraz większą ilość uczestników. W tym roku do wspólnej zabawy zapraszają Dom św. Elżbiety i Restauracja Leśne Źródło. Wygońmy zimę i zaprośmy wiosnę!

Z całego serca zapraszamy do Sokołowska na pożegnanie zimy! Proponujemy spędzić karnawałowy czas w górach pośród puszystego śniegu, przy słowiańskiej muzyce, a na świątecznym stole pojawią się prawdziwe maslenicowe i kresowe potrawy i nie tylko!

Koszt udziału 100,00pln/osoba.

W cenę imprezy wliczone jest biesiadowanie przy stole ze specjałami kuchni , zabawa przy żywej muzyce oraz niespodzianki dla gości imprezy.
Dla gości imprezy jest możliwość zakwaterowania w specjalnej promocyjnej cenie!

Informacja rezerwacja: Dom św. Elżbiety Sokołowsko
667991704,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.://www.facebook.com/profile.php?id=100010948845587
Informacja rezerwacja : Leśne Źródło
512249061 , 748451208
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.