WIN THE DAY – SPORT UP YOUR LIFE

 

W dniach od 6 do 13 września Towarzystwo Rozwoju Sokołowska organizuje międzynarodowy projekt  z udziałem młodzieży z Rosji , Danii i Polski. W grupie polskiej znajdują się młodzi ludzie z Sokołowska oraz zaproszeni do współpracy wychowankowie Domu Dziecka w Nowym Siodle.

30 młodych ludzi będzie w ciągu 7 dni poznawać kulturę i zwyczaje panujące w trzech zupełnie różnych krajach . Uczestnicząc w różnych zajęciach sportowych będą poznawać się wzajemnie , uczyć się współpracy w grupie międzynarodowej i wspólnie przygotowywać atrakcyjne zajęcia dla mieszkańców Sokołowska.

Tak więc poprzez sport będą uczyć się jak pomagać sobie i innym , będą starać się przełamywać bariery wynikające ze zróżnicowania kultur, języka, religii i wielu innych , często głęboko zakorzenionych uprzedzeń .

Projekt finansowany jest przez Narodową Agencję Programu „ Młodzież w działaniu” – Akcja 3. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie wielu atrakcyjnych i wartościowych działań, które jak  mamy nadzieję pozwolą na osiągnięcie zamierzonych celów.

Jednym z nich jest przygotowanie pikniku sportowego dla miejscowej ludności. Stanie się to możliwe dzięki współpracy z miejscową  Radą Sołecką i Panią Sołtys Sokołowska. Na zakończenie projektu młodzież będzie aktywnie uczestniczyć w festynie organizowanym pod pensjonatem „Leśne Źródło” w Sokołowsku, w piątek 12 września o godzinie 17:00.